LOADING

Rozliczenia SODiR

Rozliczenie SODiR (System Obsługi Dofinansowań i Refundacji) PFRON nie zawsze może okazać się tak proste, jak na pierwszy rzut oka, dlatego w tymże przypadku warto skorzystać z usług osób posiadających doświadczenie oraz wiedzę na ten temat.

Obowiązek pracodawców

Obowiązkiem pracodawców, którzy ubiegają się o dofinansowanie jest przede wszystkim złożenie dokumentów niezbędnych do rejestracji w Funduszu. Należy jednocześnie mieć na uwadze, iż System Obsługi Dofinansowań jest systemem niezależnym od systemu e-pfron.
Tym samym – pracodawcy, którzy otrzymują dofinansowanie są zmuszeni rozliczyć się z Funduszem po zakończeniu każdego roku kalendarzowego za dany okres, w którym otrzymywano dofinansowanie.
Rozliczenie roczne pracodawca składa razem z informacją o pierwszym miesiącu kolejnego roku. Miesięczne natomiast w terminie do 25 dnia każdego miesiąca następujące po kolejnym.

Rozliczenia z PFRON

Istnieją dwie możliwości rozliczenia się z PFRON – elektronicznie i tradycyjnie.
Wybierając formę papierową (pisemną), dokumenty należy wypełnić oraz złożyć wraz z oświadczeniem. Wówczas pracownik oddziału PFRON dokonuje wstępnej rejestracji oraz sprawia, czy wszelakie informacje (takie jak REGON, NIP, nazwa pracodawcy, oddział PFRON) zgadzają się ze stanem faktycznym.

W czasie późniejszym to właśnie rozliczenie SODiR (PFRON) jest najważniejsze, dlatego też warto powierzyć ów usługę osobom zaufanym, zajmującym się księgowością, bowiem wówczas istnieje pewność, iż wszystko zostanie zorganizowane w sposób należyty.

Osoby doświadczone w dziale księgowości posiadają wiedzę na temat wszystkich niezbędnych narzędzi służących do rozliczania PFRON, a także metodyki oraz moderacji, które stale są wprowadzane. Wcześniej jednak – rejestrację – również powinno się zlecić odpowiednim osobom, bowiem źle wypełnione pola rejestracyjne pracownika, bądź ich pozostawienie (nieuzupełnienie ich) finalnie może skutkować odrzuceniem wniosku przez dany oddział.
Wybierając usługi księgowe mamy gwarancję, iż wszystko zostanie wypełnione jak najlepiej.

Jesteś z Bydgoszczy?

Masz problem z rozliczeniami?